DAF MX Motoru Yeniliklerini Tanıttı

Eindhoven’daki DAF Trucks tesislerinde geliştirilip üretilmiş olan yeni 12.9 litrelik PACCAR MX motoru, ilk olarak 2000 ile 2500 Nm arası yüksek tork değerleri üretebilen 410 hp (300 kW) ve 510 hp (375 kW) gücündeki versiyonlarla sunulacaktır. Tamamen yeni geliştirilmiş altı silindirli motor mükemmel performansı ekonomik yakıt tüketimi ile birlikte sunmaktadır..

Eindhoven’daki DAF Trucks tesislerinde geliştirilip üretilmiş olan yeni 12.9 litrelik PACCAR MX motoru, ilk olarak 2000 ile 2500 Nm arası yüksek tork değerleri üretebilen 410 hp (300 kW) ve 510 hp (375 kW) gücündeki versiyonlarla sunulacaktır. Tamamen yeni geliştirilmiş altı silindirli motor mükemmel performansı ekonomik yakıt tüketimi ile birlikte sunmaktadır.

Silindir bloğunu ve silindir kapağını oluşturan Kompakt Grafitli Dökme Demir gibi yüksek kaliteli malzemelerin kullanımı ve kapsamlı fonksiyonel entegrasyon eşsiz bir güvenilirlik ve dayanıklılık sağlamıştır. Örneğin, emme manifoldu silindir kapağıyla bütünleştirilmiş olup, yağ filtresi, yağ termostatı ve yağ soğutucusu ise tek bir yağ modülü içerisinde bir araya getirilmiştir.

MX motorundaki güçlü ve entegre motor freni maksimum 325 kW’lık bir frenleme gücü üretir ve üretilen bu güç sık kullanılan motor devri aralığında 200 – 250 kW’tan az değildir. Bu imkan, özellikle seyir kontrolüne bağlı olan yokuş aşağı hız kontrol sistemini kullanırken ideal bir yokuş aşağı sürüş konforu sağlar. Eşsiz SMART püskürtme sistemi katalitik konvertör teknolojisi ile birlikte PACCAR MX motorunun, kurum filtresi olmadan bile zorlu Euro 4 ve Euro 5 emisyon standartlarını karşılayabilmesini sağlayabilmektedir.

Yüksek seviyede performans ve düşük yakıt tüketimi DAF’ta mükemmel bir motorun ötesinde bir anlam ifade eder. En yüksek viteste direct drive özelliğine sahip bir şanzıman ve tek redüksiyonlu arka dingil de önemli özelliklerdir. Bu özellikler aktarma organlarındaki güç kaybını minimumda tutarak alınabilecek kilometre sayısını arttırmış olurlar. On altı vitesli düz ZF şanzıman veya on iki vitesli otomatik AS-Tronic şanzıman seçenekleri ile birlikte seçilebilir arka dingil transmisyon oranları her makul nakliyecilik uygulaması için ideal bir güç aktarma sisteminin kullanılabilmesini sağlar.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir